Skip to content Skip to footer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Başkent Üniversitesi İklim Elçisi, Global Shapers Ankara Hub Yardımcı Küratör

Brief info

1998 yılında Van'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Van’da tamamladı. 2017 yılında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tam burslu olarak kazandı. 2022 yılında bölümü birincilikle tamamladı ve aynı yıl Eylül ayında Başkent Üniversitesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programına tam burslu olarak kabul aldı.

Lisans eğitimi süresince çevre ve iklim değişikliği bağlamlarında farkındalık çalışmalarında yer aldı. 2019 yılında Başkent Üniversitesi Çevre Topluluğunu kurdu ve 3 yıl süreyle başkanlığını yürüttü.

2022 yılında Başkent Üniversitesi’nin Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na İklim Elçisi olarak seçildi. Türkiye'deki en kapsamlı gençlik bildirilerinden birinin hazırlanmasına katkı sağlayıp aynı yıl düzenlenen İklim Şura’sında kamu ve sektör paydaşlarına sunulmasına yardımcı oldu.

Lisans hayatı boyunca ATO, Ankara Fransız Enstitüsü ve UNDP Türkiye gibi çeşitli ulusal ve uluslararası organizasyonların düzenledikleri panellere konuşmacı olarak katıldı.
Haziran 2020'den bu yana yerel, bölgesel ve küresel sorunları ele almak için birlikte çalışan 30 yaşın altındaki genç liderlerden oluşan küresel bir ağ olan Global Shapers Community’nin (Bir Dünya Ekonomik Forumu İnisiyatifi) aktif bir üyesi. Temmuz 2022 itibariyle Global Shapers Community- Ankara Hub’ın Yardımcı Küratörü olarak katkı sağlamaya devam ediyor.