Skip to content Skip to footer

Orman Okulu Pedagojisi Uzmanı, Psikolojik Danışman, Anaokulu Kurucusu

Brief info

1992 Hacettepe Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Türkiye’nin birçok ilinde ver her kademesinde Psikolojik Danışman olarak çalıştı. 2012 yılından itibaren Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama liderliği ünvanı ile yurt içinde ve yurt dışında meslek grupları, aileler, çocuklar, yetişkinlerle akademik çalışmalar ve eğitmenlik yaptı.

2019 yılında Gaye Amus eğitmenliğinde, Orman Okulu Liderlik 1. ve 2. Aşama eğitimini tamamlayarak Helsinki’de bir devlet anaokulunda çalıştı. 2017 yılında açtığı Özel Salihli Yaratıcı Düşler Akademisi Anaokulu (YaDA)’da ve farklı illerde Orman Okulu pedagojisiyle “Doğadan Hayata Duvarsız Sınıf Atölyeleri” adlı Orman Okulu çalışmaları yapıyor.

İngiltere’de bulunan Sarah Blackwell eğitmenliğindeki Forest Schools Educationda Level 3 eğitimi tamamlayarak UK Orman Okulu 3. Seviye Lideri unvanını aldı.

2021 yılında “Doğadan Hayata- Erken Çocukluk Döneminde Orman Okul Etkinlikleri” kitabı, Serap Antepli- Gülnur korkmaz Tosun ile birlikte “Yalnız Değilsiniz! Anne Babaya Yaratıcı Drama Etkinlikleriyle İpuçları” kitaplarının yazarıdır.