Skip to content Skip to footer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Bilkent Üniversitesi İklim Elçisi, SDSN Youth Bilkent Üniversitesi SKA Koordinatörü, Global Shaper

Brief info

2001’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2015 yılında başladığı Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi’nden 2020 yılında Uluslararası Bakalorya Diplomasını da alarak mezun oldu. Aynı yıl, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimine başladı. Yine Bilkent Üniversitesi Siyaset bölümü ile Yan Dal Programı’nı sürdürüyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Gençliği Bilkent Üniversitesi kuruculuğu ve koordinatörlüğüne başlayarak Bilkent Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Öğrenci Topluluğunu kurdu.

Sürdürülebilirlik, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği alanında çalışmalarını sürdürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen İklim Elçileri Hareketi’nde Bilkent Üniversitesi İklim Elçisi olarak seçildi.

Sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir kalkınma özelinde uzmanlaşmak isteyen Yabancı, özel sektör, kamu kuruluşları ve Birleşmiş Milletler kuruluşlarıyla çalışma fırsatı buldu. Bulunduğu ve üniversitesini temsil ettiği platformlarda 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı için çalışıyor ve gençlik katılımının gerekliliğini vurguluyor.