Skip to content Skip to footer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İklim Elçisi, Genç TEMA Topluluğu Başkanı

Brief info

Ankara Yenimahalle’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 2018 yılında mezun oldu. 2019 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümünde lisans eğitimine başladı. Üniversite hayatının başlangıcından itibaren öğrenci topluluklarında aktif rol aldı ve gençlik katılımını güçlendirecek adımlar attı.

Süleyman Demirel Üniversitesi merkez kampüsünün birçok noktasında fidan dikimi çalışmaları, üniversitenin ‘’Sıfır Atık Kampüs’’ projesine öğrenci danışmanlığı, ilk, orta, lise, akran ve yetişkinlere biyoçeşitlilik, iklim değişikliği ve su döngüsü eğitimleri öğrenci topluluğu ile düzenlediği etkinliklerden bazılarıdır.

2021 yılından itibaren ise üniversitesini ‘’İklim Elçisi’’ sıfatı ile temsil ediyor, bulunduğu her platformda gençlik katılımının öneminden bahsediyor, yeşil kampüsler için projeler üretiyor.